توزیع کنندگان مکانیکال سیل کارتریجی

يكي از عواملي كه در پمپ‌ ها باعث افزايش هزينه ها مي شود نشت سيال از پمپ است، زيرا اين نشت باعث ايجاد رسوب و خوردگي در پمپ و ظاهر نازيبا و آلوده در سطوح مجاور نشت سيال مي شود. راه حل اين مشكل در پمپ ها استفاده از مکانیکال سیل کارتریجی است كه از طريق اجزاء آب بند مانع از نشت سيال مي شود؛ جهت اطمينان از كيفيت قطعه خريداري شده، توصيه مي شود آنرا از توزيع كنندگان معتبر تهيه نماييد.

توزیع کنندگان مکانیکال سیل کارتریجی

مهم ترین مشخصه مکانیکال سیل

مهم ترین مشخصه مکانیکال سیل تمام دستگاه هاي برقي كه يك محورمركزي دارند و مايع در اطراف آن حركت مي كند مانند پمپ ها نياز به آب بند دارند زيرا در پمپ ها فشار سيال داخل پمپ، بيش از فشار بيرون پمپ است و سيال تمايل به خروج و نشت از سمت پر فشار به سمت بيرون (قسمت با فشار پايين) دارد، جهت جلوگيري از اين اتفاق از مكانيكال سيل استفاده مي شود كه در صنايع مختلف كاربرد دارد.

مشخصه اصلي همه مكانيكال سيل ها، وجود دو قطعه ثابت و متحرك است، قطعه ثابت بر روي محفظه پمپ و قطعه متحرك بر روي شفت بسته مي شود، يك بخش ديگر كه منجر به فشرده شدن قطعه ثابت و متحرك به همديگر مي شود و در حقيقت عامل اصلي جلوگيري از نشت است فنر مخروطي است.

كاربردهاي متفاوت اين قطعه‌ي مهم، باعث تغييراتي در اجزاء آن نيز شده است؛ انواع مکانیکال سیل عبارتند از:

  • مكانيكال سيل دو بخشي (در صورت بروز مشكل در مكانيكال سيل نياز به باز كردن كل قطعه نيست)
  • مكانيكال سيل كارتريجي (داراي اين مزيت است كه قطعات آن بر روي هم نصب شده است و احتمال ايجاد خطاي نصب در آن كم است.)
  • مكانيكال سيل دو تايي (در مواقعي كه يك آب بند پاسخگو نباشد و فشار سيال زياد باشد به صورت دوتايي استفاده مي شود)

حرکت پی در پی شفت، باعث ایجاد ناصافی‌هایی در سطح صیقلی آب بند می شود و به مرور آب درون اين ناصافي ها نفوذ مي كند و باعث باز ماندن مكانيكال سيل مي شود. براساس اين پديده مكانيكال سيل ها به دو دسته متعادل و نامتعادل تقسيم مي شوند كه نوع متعادل در فشارهاي بالا كاربرد دارد و نوع نامتعادل آن در فشارهاي پايين استفاده مي شود.

فروش ویژه مکانیکال سیل کارتریجی

فروش ویژه مکانیکال سیل کارتریجی از آنجا كه مكانيكال سيل عموما در فشارهاي زياد استفاده مي شود، بسيار در معرض خرابي و فرسودگي قرار دارد. براي كاهش هزينه هاي تعمير و نگهداري، بايستي از مکانیکال سیل باکیفیت استفاده نماييد و به محض ملاحظه‌ي هر گونه علائم ناشي از نشت سيال، بايد فورا نسبت به تعويض آن توسط متخصص مربوطه اقدام نماييد. جهت اطمينان از كيفيت قطعه خريداري شده حتما از طريق توزيع كنندگان معتبر اقدام به خريد نماييد. فروش ويژه مكانيكال سيل كارتريجي تخصص ماست، گروه كارآمد ما ضمن ارائه‌ مشاوره در اين زمينه محصولی با كيفيت را به شما ارائه خواهند نمود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.