برنج عنبر بو معطر که حجم موهای شما را دو برابر می کند

بیش از چند نوع برنج عنبر بو معطر وجود دارد و یک عنصر اصلی در بیش از 100 کشور جهان است. بسیاری از کشورها غذای برنجی خود را دارند که غذاهای محلی و فرهنگ را برجسته می کند: پائلا در اسپانیا، ریزوتو در ایتالیا، آرروز روجو در مکزیک، بیبی باپ در کره، سوشی در ژاپن و غیره.

برنج یک پایه اصلی برای بسیاری از رژیم‌های غذایی در سراسر جهان است، اما رژیم‌های غذایی محبوب مانند کتو، 30 کامل، پارینه سنگی و سایر برنامه‌های کم کربوهیدرات این کربوهیدرات را ممنوع می‌کنند. آیا برنج واقعا سالم است یا باید از مصرف آن اجتناب کرد؟

دانه های برنج
برنج قهوه ای نوع خاصی از برنج نیست. بسیاری از انواع برنج را به شکل طبیعی و غلات کامل توصیف می کند. از آنجایی که برنج قهوه ای هنوز لایه سبوس فیبری خود را دارد، پخت (و هضم آن) بیشتر طول می کشد و نسبت به همتای برنج سفید تصفیه شده خود، طعم جویدنی و مغزی تری دارد.

برنج سفید برنج قهوه ای تصفیه شده است. برای حذف لایه بیرونی سبوس قهوه ای، آسیاب و صیقل داده شده است. این فرآیند طعم و بافت برنج را تغییر می دهد و عمر نگهداری آن را افزایش می دهد.

برنج

انواع برنج به عنوان دانه کوتاه، متوسط یا بلند طبقه بندی می شود – این به نسبت طول و عرض دانه برنج هنگام پخت اشاره دارد. بارزترین تفاوت بین دانه های مختلف مشخصات نشاسته آنهاست.

برنج دانه بلند بافت سفت و خشکی دارد و پس از پختن جدا می ماند. برنج باسماتی و یاسمین گونه های رایج برنج دانه بلند هستند.

برنج با دانه متوسط بافت لطیف و مرطوبی دارد و دانه ها هنگام پخت به یکدیگر می چسبند. برنج والنسیا یکی از انواع رایج برنج با دانه متوسط است.

برنج دانه کوتاه بافت نرم و لطیفی دارد و نسبت به برنج با دانه متوسط چسبندگی بیشتری دارد. برنج آربوریو و سوشی (برنج دانه کوتاه که منشا آن ژاپن است) انواع رایج برنج دانه کوتاه هستند.

برنج منبعی غنی از کربوهیدرات ها، منبع اصلی سوخت بدن است. کربوهیدرات ها می توانند شما را پرانرژی و راضی نگه دارند و برای سوخت رسانی به ورزش مهم هستند. به خصوص برنج قهوه ای منبع عالی بسیاری از مواد مغذی از جمله فیبر، منگنز، سلنیوم، منیزیم و ویتامین های گروه B است.

دستورالعمل های غذایی پیشنهاد می کند که حداقل نیمی از غلات شما از غلات کامل باشد و برنج قهوه ای یک غلات کامل در نظر گرفته شود. اما حتی برنج سفید نیز دارای مواد مغذی است. منبع خوبی از فولات محسوب می شود. به طور خلاصه، بله، برنج یک ماده اصلی سالم است که بسیاری از مواد مغذی را ارائه می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.