برخورد اسباب بازی یویو به راکتور هسته ای فاجعه آفرید

در ترفندهای دست آزاد، رشته یویو که در آن اسباب بازی یویو به دست بازیکن بسته نمی شود، در عوض به وزنه تعادل ختم می شود. سپس وزنه تعادل از دستی به دست دیگر پرتاب می شود و به عنوان عنصر اضافی در ترفند استفاده می شود.

این سبک در سال 1999 توسط استیو براون توسعه یافت و از سال 2008، سبک بازی یویو سریعترین رشد را به خود اختصاص داد. استیو براون حق اختراع سیستم یویو دست آزاد خود را دریافت کرد که به محصولات Flambeau (شرکت مادر دانکن) واگذار شد.

دانکن وزنه تعادل را ثبت کرد و هیچ کس قادر به طراحی وزنه منحصر به فرد نبود با این حال، از 28 مارس 2020، حق ثبت اختراع منقضی شده است. در مسابقات یویو روی وزنه های وزنه یویو در بخش 5A تاکید می شود.

هنگامی که یویو برای اولین بار آزاد می شود، گرانش (و پرتاب) به آن انرژی جنبشی انتقالی می دهد و لزوماً، از آنجایی که ریسمان باید باز شود، بیشتر این انرژی به انرژی جنبشی چرخشی تبدیل می شود و حرکت آزاد یویو را برقرار می کند.

یو یو

و باعث چرخش سریع آن می شود. همانطور که اسباب بازی یویو به سمت پایین باز می شود، همچنین انرژی پتانسیل را از گرانش به هر دو انرژی آغ انتقالی در چرخش خود تبدیل می کند تا بر گرانش تا رسیدن به دست غلبه کند.

از آنجایی که حس چرخش در کل حرکت تغییر نمی کند، پس از بازگشت یویو، سیم در جهت مخالف می پیچد. اگر شفت یویو با یک حلقه به ریسمان متصل شود، ممکن است نیروی اصطکاک کافی برای غلبه بر وزن یویو وجود نداشته باشد، که برای شروع به پیچیدن رشته ضروری است.

در این حالت، یویو به جای برگشتن، به چرخش در حلقه در انتهای رشته (یا خواب) ادامه می‌دهد، فقط کمی توسط اصطکاک دینامیکی کوچک ترمز می‌شود. با این حال، اگر ریسمان کمی به سمت بالا تکان بخورد، یا عقربه پایین بیاید، شلی ایجاد شده در رشته به آن اجازه می‌دهد تا شروع به پیچیدن در اطراف محور کند.

در نتیجه اصطکاک افزایش می‌یابد و به آن اجازه می‌دهد با بالا رفتن نیروی اصطکاک ایستا از نیروی گرانش گیر کند. یویو را در پایین سیم نگه دارید، و یویو را وادار کنید تا سیم را به سمت دست برگرداند. حق ثبت اختراع برای ایجاد مکانیسم های پیچیده تر برای ایجاد کشش صادر شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.